ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9307638
*
nr 930 7638
MIXED MEDIA
unidentified artist, portrait of a dog, signed, 25 x 16,
Oidentifierad konstnär, Hundporträtt, signerad, 25 x 16
Estimate:
1000
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday December 15 2014
at 20:33:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/12 17:03:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik djurmotiv djurporträtt hundar hundporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
*
MIXED MEDIA
nr 930 7638
MIXED MEDIA
unidentified artist, portrait of a dog, signed, 25 x 16,
Oidentifierad konstnär, Hundporträtt, signerad, 25 x 16
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday December 15 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/12 17:03:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik djurmotiv djurporträtt hundar hundporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57